top of page
LOGO.png
Meist
Gradient

+Meist

Esimest korda toimus Kunstikompott 2018. aastal. Loomingulise noorteprojekti algatajad on Viljandi Kunstikooli noored Rebecca Villem, Inessa Saarits, Eli Paul, Anna - Liisa Sääsk, Liis Paul, Kendra Kabanen ja Greete Rätsep. Hiljem liitus tiimiga Teele Siim ning Roosi Mändmaa.

​

projekti algusele andis stardihoogu Viljandi Noortevolikogu projektikonkurss VANT48. 

​

Noorte mentoriteks ja teejuhtideks olid nii 2018 kui ka 2019 aastal Viljandi Kunstikooli õpetaja Laineli Parrest ja Viljandi Avatud Noortetoa noorsootöö koordinaator Ege Enok. 2020. AAStal toetavad Noori Viljandi Kunstikooli Direktor Laineli Parrest Ja Viljandi Avatud Noortetoa Noorsootöö koordinaator Maarit Järsk.

​

Sündmust korraldatakse koostöös Eesti Kunstikoolide Liidu, Viljandi Kunstikooli ja Viljandi Avatud Noortetoaga.

​

31. juulil oli kõigil võimalus osaleda kunstikompotil, mis toimus Viljandi Koidu Seltsimajas. külastajad said uudistada vana teatrimaja ruumides ning õuealal, kuhu oli loodud erinevaid kunstiteoseid. Samuti oli kohal littleprint ja mäshroom stuudio. Muusikat tegi bänd kärbikud.

Kunstikompoti teemaks oli “Loodus on kunstlik” 

Looduskeskkond on inimtegevuse tõttu muutumas üha kunstlikumaks, kuid samas leidub meie ümber endiselt ehedat ilu ja maalilisust. Meie eesmärk see aasta oli panna mõtlema osalejaid looduse, inimeste ja kunsti omavahelisele sümbioosile.

Video autorid: Markus Kliss/ Kertu Allas-Laumets

2021

2021

Video autor: Ako Lehemets

2020

2020

2020-09-01 04.54.08 1.jpg

2020. aastal toimus kunstikompott28. - 30. augustil.  Lähtuvalt Muuseumiöö teemast "Öös on aega" sai kunstikompoti fokuseerituma​ks teemaks "Aeg on kunstlik"

​

Sündmusel osales 32 noort. Noortel oli võimalus valida viie töötoa vahel

 

OSALEJATE LOOMINGUT SAI NÄHA vihmasel augustiõhtul, 29. AUGUSTIL. Publik sai osaks ajarännkust hämaras Viljandi Lennukitehase keldris. KOHAL OLI SLÄP! KLEEPSUBUSS JA MÕNUSA ATMOSFÄÄRI LÕI PLAADIKEERUTAJA MELOMAANIKA.Külastajatel oli tänu mäshroomstuudiole võimalus proovida siiditrükki. 

2019

2019

 Kunstikompott tõi 2019. aastal kokku 28 noort üle-Eesti. 17.- 19. mail tutvuti üheskoos erinevate kaasaegse kunsti võimalustega, mõtestastati enda jaoks kunsti ja loodi selleaastase muuseumiöö “Öös on mustreid” publikule elamus Viljandi Lennukitehases. 

 Päev algas karjäärikohvikuga, kus kõigi töötubade juhendajad avardasid noorte silmaringi tutvustastades ennast ja oma loomingut. Kui algas töötubades tegutsemine täitus Viljandi Lennukitehase iga nurk loomeprotsessiga. 

​

  • Valgusinstallatsiooni töötuba juhendas Viljandi Kunstikooli ja Tartu kõrgema kunstikooli skulptuuri osakonna vilistlane Eva-Leena Mikson, kunstnikunimega Miks-On , kelle töötoas sündis kontseptuaalne valgusinstallatsioon "Reinkarnatsi∞N". 

  • Heliinstallatsiooni töötuba juhendas Ameerikast pärit heli-, raadio- ja performance-kunstnik Patrick Tubin McGinley, kes keskendub oma loomingus kohaspetsiifiliste helide uurimisel. Töötoa tulemusena pandi vana masinatehase unustuse hõlma vajunud hääled ja sosinad taas kõlama

  • Performance’i töötuba juhendas vabakutseline etenduskunstnik ja lavastaja Barbara Lehtna, kes töötab peamiselt tantsu ja füüsilise teatri raamides. Sündinud performance teosed panid publiku mõtlema, jahmatasid ja mis kõige tähtsam, andsid noortele võimaluse ennast väljendada ja tunnetada 18. mail 21.00 - 23.00 toimunud individuaalse kestvusperformance’i ajal. 

  • Paste-up töötuba juhendas Spektri kunstnik ja graafiline disainer Andreas Luigas, kelle töötoas said lennukitehase seinad uue näo. 

​

​Sel aastal oli võimalus ka õpetajatel loomeprotsessist osa saada. Õpetajate programmi alustas Tallinna Emili Kooli eestvedaja Indrek Lillemägi loenguga “Miks noored Vargamäel ei püsi”  Lisaks said õpetajad tutvuda yarnbombingu ehk heegeldusgraffitiga. valmistati koostöös teos “Hoiame”. Valminud teos pandi üles Viljandi linnaruumi. Töötoa juhendaja oli Viljandi Kunstikooli õpetaja ja kunstnik Lemmi Paul. 

IMG_4930.jpg

Muuseumiöö Viljandi Lennukitehases avas noorte ühine performance, mida päeva vältel oli üheskoos välja mõeldud ning mida oli vaatama kogunenud ligi 200 inimest. Peformance’i osana kanti ette manifest, kus noored olid enda jaoks sõnastanud kunsti tähenduse ja tähtsuse. Linnarahval ja publikul oli ainulaadne võimalus läbida tuur Viljandi Lennukitehase keldris, kus erilise atmosfääri lõid vana masinatehase põnev ajalugu, kõledus ja töötubades valminud kaasaegse kunsti teosed.

 

Muusikalist atmosfääri lõid noor muusik Silver Jusilo ja plaadikeerutaja Janika Elgula. Publikul oli võimalik meisterdada postkaarte ja panna oma emotsioonid segatehnikas lõuenditele. Mõnusaid maitseelamusi pakkus pop-up kohvik Kuum Krants. Huvilisi jätkus hiliste öötundideni. 

2018

41339088785_7a61b2ae12_o.jpg

Kunstikompott tõi 2018. aastal kokku 25 noort. 18. mail saabuti ja saadi omavahel tuttavaks. Noored said valida 4 töötoa vahel (performance, tuleinstallatioon, kohaspetsiifiline installatsioon ja seinamaalingu aktsioon), mida juhendasid 6 kunstnikku (Margus Tiitsmaa, Lauri Tamm, Ülle Ottokar, Kim Pluskota, Jon Pluskota, Joonas Rumvolt)

 

19. mail toimus karjäärikohvik ning valmisid installatsioonid, maalingud ja etteasted, mis liitusid kell 21.00 üle-eestilise muuseumiöö programmiga “Öös on pidu”. Kunstikompoti noored esitlesid muuseumiöö publikule oma teoseid Viljandi Lennukitehase ümbruses ning hoone salapärastes käikudes toimuval tuuril, mida viis läbi õhtujuht Sander Kahu. Valminud teosed pakkusid elamust muuseumiöö publikule, Viljandi linnarahvale ning kunstihuvilistele, kelle spetsiaalselt selleks puhuks Lennukitehasesse tuurile kutsusime. Külastajaid oli sel õhtul u 250, kellest paljud väljendasid suurt rahulolu.

​

Päeva lõpetas pidu koos kohvikuga. 20. mail ootas osalejaid ühine pannkoogihommik, kokkuvõttete tegemine, tagasiside ja tulevikumõtete mõlgutamine ning kojusõit.​

Video autor: Andreas Martin Reili

sketch1593780233250.png
2018

Video autor: Sven-Erik Mändmaa

bottom of page